Strona głównaKredyty gotówkoweKredyt gotówkowy – warunki jakie trzeba spełnić by go dostać

Kredyt gotówkowy – warunki jakie trzeba spełnić by go dostać

Kredyt gotówkowy jest dziś jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Ten rodzaj kredytu często traktowany jest jako forma wsparcia domowego budżetu. Największą jego zaletą jest to, że w sposób bardzo prosty możemy go uzyskać. Kredyt gotówkowy możemy wziąć na dowolny cel bez dodatkowych dokumentów, poręczycieli i zabezpieczeń. Tak naprawdę do zaciągnięcia kredytu gotówkowego wystarczy nam tylko kilka podstawowych dokumentów które poświadczą naszą zdolność kredytową oraz tożsamość.

Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać kredyt gotówkowy

Coraz więcej osób ubiega się o ten rodzaj kredytu, który można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel jak np. remont mieszkania, kupno auta, sprzętu ATV lub AGD, oraz wakacje z rodziną, a często nawet na spłatę innych zadłużeń i zobowiązań. Decydując się na kredyt gotówkowy możemy w bardzo szybki sposób zyskać sporą sumę pieniędzy. W większość przypadków do jego zaciągnięcia będzie nam potrzebne tylko kilka najważniejszych dokumentów, bez poręczycieli a często również bez zaświadczeń o zarobkach. Niektóre banki oferują również kredyty na dowód, niestety na tą formę pożyczania pieniędzy powinniśmy nieco uważać ponieważ jest to dość droga pożyczka. W Pod koniec okresu rozliczeniowego pojawiają się również oferty na PIT.

Wiele banków przygotowuje nam również wiele atrakcyjnych ofert , które z pewnością mogą zachęcić nas do skorzystania jednak nie zawsze będzie to dla nas korzystne. Najczęściej banki oferują nam również szybkie pożyczki z dostępem do środków finansowych bez podawania celu.

Zobacz także:  Dlaczego bierze się kredyt?

Warunki do spełnienia

Najważniejszym warunkiem otrzymania kredytu jest oczywiście zdolność kredytowa, jest ona zazwyczaj liczona jako dochód gospodarstwa domowego po odjęciu wszystkich kosztów utrzymania. To co nam pozostanie powinno wystarczyć nie tylko na spłatę kredytu ale również na inne nieprzewidziane wydatki. Obowiązkiem każdego kredytobiorcy jest również dostarczenie do doradcy kredytowego dokumentów potwierdzających naszą wiarygodność oraz tożsamość, a następnie również pozwoli określić zdolność kredytową. Ubiegając się o kredyt gotówkowy nie możemy też figurować w rejestrze dłużników gdyż będzie się to wiązało z decyzja odmowną w zakresie przyznania kredytu gotówkowego. Jeżeli już otrzymamy pozytywną decyzję od banku konieczne będzie wskazanie rachunku bankowego na który będą miały być przelane pieniądze. Przy tego rodzaju kredycie formalności są ograniczone do minimum, a wszystko po to aby wnioskowanie o kredyt przebiegało łatwo i szybko.

Zobacz także:  Dlaczego bierze się kredyt?
POWIĄZANE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Najnowsze komentarze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.